Sentinel LDK

Tek ürün ile Yazılım Koruma, Lisanslama ve Yetkilendirme Yönetim Sistemi

Sentinel LDK

Sentinel LDK, organizasyonunuza özel ve kapsamlı bir yazılım değerlendirme çözümü sunar.
Yazılımınızın mevcut değerini arttıran esnek lisanslama ve dağıtım modelleri uygulamanız sağlar.
Sentinel LDK ile deneme kullanıcılarını kalıcı müşterilere dönüştürebilir, kullanım başına ödemelerine izin verebilir ve onlara sadece ihtiyaç duydukları ürünün özelliklerini ve özelliklerini satın alma seçeneklerini sunabilirsiniz. Aynı zamanda, Sentinel LDK, yazılım korsanlığı nedeniyle oluşan gelir kaybını azaltmanıza ve sektörünüzde rekabet avantajınızı sağlayan fikri mülkiyet haklarınızı korumanızı sağlar.

En önemli özellikleri

Sentinel LDK, son kullanıcı ile ilgili detay bilgilerinizi güçlendirirken aynı zamanda yazılımınızın güvenli bir şekilde korunmasını ve operasyonel işlemlerinizi basitleştirmenizi sağlayarak yazılım gelirlerinizi en üst düzeye çıkarmanızı sağlar.

Sentinel LDK ile yazılım firmaları:

 • Yazılım Kopyalama ve IP Koruması – Yazılımın yetkisiz kullanımı ve dağıtımını önleyerek ve rekabetçi IP güvencesi sağlayarak karlılığı en üst düzeye çıkarabilir;
 • Esnek Yazılım Katalog Yönetimi – Yenilikçi, esnek ve müşteri odaklı ürünlerini yeni pazarlara kolayca tanıtabilir;
 • Lisans İşlemlerini Konsolide Etmek ve Otomatikleştirmek – Zaman kazanmak, hataları en aza indirmek ve masrafları azaltmak için lisanslama ile ilişkili manuel operasyonel görevleri ortadan kaldırabilir;
 • Son Kullanıcı Lisans Yönetim Araçları – Müşteri memnuniyetini geliştirirken, son kullanıcı şeffaflığını artırıp lisans destek maliyetlerini azaltabilir;
 • Gelişmiş Sanallaştırma Desteği – Canlı Geçiş gibi yeni sanallaştırma kavramları için artırılmış güvenliği (VMware vSphere vMotion gibi) sektörün ilk ve tek FQDN (Fully Qualified Domain Name) kilitleme sistemi ile sağlayabilir; ve
 • Ayrıntılı İzleme ve Raporlama – Yazılımınızın nasıl, ne zaman ve kimin tarafından etkinleştirildiği ile ilgili detaylı bilgileri edinerek karar verme stratejilerini geliştirebilir.

Sentinel LDK Lisans Anahtarları

Yazılım ürünlerinizi ister fiziksel kutular içinde ulaştırın, isterseniz ileri teknoloji cihazlara yerleştirerek pazarlayın, isterseniz elektronik teslimat veya bulutta bir hizmet olarak sunun, Sentinel LDK tüm yöntemleri sağlamaktadır. Thales’in yenilikçi ve eşsiz Cross-Locking ™ teknolojisine sahip Sentinel LDK, herhangi bir donanım, yazılım ve bulut tabanlı lisans anahtarının herhangi bir kombinasyonundan yararlanmanıza olanak tanır.

Her bir yöntemin kendine has özellikleri bulunmaktadır:

Sentinel HL kullanımı

Sentinel HL anahtar ailesi, mevcut en üst düzey kopyalama ve IP koruması sunar. Çok çeşitli türde ve form faktöründe sunulan Sentinel HL anahtarları, yalnızca fiziksel fiziksel olarak bağlı olduğunda uygulamanın erişmesine ve yürütülmesine izin vererek yazılımı korur. Sentinel HL anahtarları, birincil önemi güvenlik olan yazılım yayıncıları için idealdir. Korunan uygulamanın, USB veya ExpressCard’ı destekleyen bir cihazda çalıştırıldığı senaryolar için idealdir ve doğrudan devre kartlarına yerleştirme için de ek seçenekler içerir.

Sentinel SL kullanımı

Sentinel SL anahtarları, Sentinel HL koruma teknolojisine dayalı ve son kullanıcının makinesinin güvenli bir bölgesinde bulunan sanal yazılım tabanlı anahtarlardır. Sentinel SL kullanımı ile, müşterilere fiziksel bir ürün göndermek zorunda kalınmamakta ve son kullanıcıların uygulamayı hızlı bir şekilde kurmasına ve hemen kullanmaya başlamasına imkân vermektedir. Sentinel SL, son kullanıcıları için daha esnek lisans dağıtım yöntemleri talep eden yazılım yayıncıları için idealdir.

Detaylı bilgi

 

Sentinel CL- Bulut-tabanlı kullanım

Sentinel CL bulutta bir çözüm olarak sunulan bir yazılım koruma türüdür. Sentinel CL’nin yazılım ürünlerinize entegrasyonu, kullanıcıların yazılımlarına herhangi bir cihazından ve Sanal Makinelerinden erişmesine izin vererek kullanıcı merkezli lisanslama imkânı sağlar. Bu koruma türü, otomatik ve acil lisans etkinleştirmesi, gelişmiş kullanım izleme ve kullandıkça-öde iş modeli fırsatları gibi avantajlardan yararlanmak isteyen yazılım yayıncıları için idealdir.

Detaylı bilgi

 

Özet:

Sentinel LDK, donanım, yazılım ve bulut tabanlı lisans teslimatı, kilitleme ve yönetim seçeneklerini tek bir çözümde sunan ilk ve tek lisanslama çözümüdür. Bu, şirketin kullanışlılık, son kullanıcı şeffaflığı, entegrasyonu ve güvenliği ile ilgili devam eden iyileştirmelere olan bağlılığı ile birleştiğinde, Yazılım üreticileri Sentinel’i seçtiklerinde, iş hedefleri için bir lisanslama ve yetkilendirme yönetim araçlarını seçmiş olurlar.
 

Teknik Özellikler

 

Özellik ve yararlar

Özellikler:

 • Bir kere koru, istediğin kadar çoğalt ve Evolve Often: iş ve mühendislik süreçlerini birbirinden ayıran, yazılım yayıncılarının operasyonel verimliliği ve iş çevikliğini en üst düzeye çıkarmasını sağlayan tasarım felsefesi.
 • Endüstrinin en geniş iş modeli seçimini, sürekli ve zaman tabanlı modellerden kullanıma dayalı ve abonelik planlarına kadar destekleyen Esnek Lisans seçenekleri.
 • Yazılım yayıncılarının, yazılım lisanslama stratejilerini herhangi bir donanım veya yazılım tabanlı anahtar kombinasyonu ile uygulamasını sağlayan Çapraz Kilitleme (Cross-Locking) teknolojisi.
 • Ödüllü Güvenlik Özellikleri, AppOnChip’li Sentinel Zarf, Beyaz Kutu Şifrelemesi ve uygulamaları yetkisiz kullanım, dağıtım, değiştirme ve ters mühendislikten korumak için çok daha fazlası gibi.
 • Sentinel EMS, yazılım yayıncılarına ve son kullanıcıya teslimat ve etkinleştirme ile yaşam döngüsü yönetimi ve izlemeye kadar yetkilerini etkili bir şekilde yönetmelerini sağlayan merkezi bir web tabanlı platform
 • Gerçek Zamanlı Saat için yerleşik batarya olmadan zaman müdahalesini önleyen Sentinel V-Clock ile Güvenli Zamana Dayalı Lisanslama.
 • Düşük Batarya Uyarısı Bataryası bitmek üzere olan bir Ana veya Geliştirici anahtarı algılanırsa, herhangi bir ücret ödemeden yedek parça sipariş etmek için adımları yönlendirir.
 • Size kolaylık olması için sunulan Yönetim Hizmetleri. Sentinel EMS, gelişmiş teslimat, güvenilirlik ve güvenlik sunan Sentinel Yönetilen Uygulama Barındırma Hizmetleri’nde sistemlerinizi barındırabilirsiniz.
 • Sentinel Insight, yazılım yayıncıları ve son kullanıcıları için detaylı kullanım izleme ve raporlama özelllikleri sunmaktadır.

Yararlar

 • Gelirin En Üst Düzeye Çıkarılması – Yazılımınızın yetkisiz kullanımı ve / veya dağıtımı önlenerek, ürünlerinizin ve hizmetlerin tümünün kullanılması için adil ve uygun ücretler alınmasını sağlayabilirsiniz.
 • Geliştirilmiş Son Kullanıcı Deneyimi – Son kullanıcıların dağıtımlarının belirli yönlerini yönetmesine yardımcı olmak yalnızca maliyetleri düşürmekle kalmaz, aynı zamanda son kullanıcı memnuniyetini de artırır.
 • İş Çevikliği – Ürün ambalajınıza, lisanslamaya ve fiyatlama modellerinize yeni ve gelişmekte olan piyasalara anında cevap vermek için anında değişiklik yapabilirsiniz.
 • Maliyetlerin Azaltılması – Çoğu gelişim organizasyonu tarafından taşınan ambalaj yükünü ortadan kaldırıp manuel, zaman alıcı destek ve müşteri hizmetleri görevlerinizi azaltabilirsiniz.
 • İş Zekası – Etkinleştirme geçmişi ve özellik kullanımı bilgileri iş kararlarının alınmasına yardımcı olur