Sentinel RMS

Sentinel RMS

Sentinel RMS, yazılım ve teknoloji üreticilerine, uygulamalarının dağıtım ve kullanımı konusunda denetim ve görünürlük sağlayan güvenilir bir lisans uygulama çözümüdür. Ölçeklenebilir ve esnek lisans yönetimine odaklanan RMS, orta ve büyük ölçekli kurumsal ortamlar için geliştirilen uygulamalar için idealdir. RMS sistemi, ürünlerinizi yönettiğiniz şartları ve koşulları yerine getirmek için yazılım lisans sözleşmelerine bağlanmaktadır. Yazılım korsanlığı riskini azaltmanın yanı sıra RMS, ürünlerinizi esnek fiyatlarla paketlemek için çeşitli lisans modelleri sunmanıza da olanak tanır. Thales’in kurumsal Web tabanlı yönetim sistemi olan Sentinel EMS ile birleştirildiğinde Sentinel RMS, lisans yönetimi için entegre bir çözüm oluşturmaktadır.

Endüstrinin en esnek ve son kullanıcı dostu lisans yönetim çözümü

Sentinel RMS, yazılım ve teknoloji üreticilerine, ister bulutta ister kurum içi olsun, uygulamalarının nasıl dağıtıldığı ve kullanıldığı konusunda denetim ve görünürlük sağlayan sağlam, esnek ve ölçeklenebilir bir lisanslama çözümüdür.

Ölçeklenebilir ve esnek lisans yönetimine odaklanan RMS her iki konuda da en iyi çözümü sunar.

RMS, geleneksel etkinlikler veya kiralık lisanslar için lisansların etkinleştirilmesini sağlar. Ortak Kullanılan API’leri, hem buluta bağlı hem de bağlantısız lisanslar için ortak bir gelişmiş lisans uygulama seçeneği sunar. Yazılım sağlayıcıları ve akıllı aygıt üreticileri, uygulamaların ve/veya lisans yöneticilerinin kullanım verilerini bulut içine doğrudan yayınlayabilir ve yazılımın nasıl kullanılmakta olduğunun gerçek zamanlı ve küresel bir görünümünü sağlayan raporları oluşturabilir.

İşletim Sistemleri

Tüm RMS platformları 32 ve 64 bit ortamların her ikisi için de destek vermektedir.

 • Microsoft Windows
 • Linux
 • Apple Macintosh
 • Sun Solaris
 • HP UX
 • IBM AIX

Özellik ve Yararlar

Birden fazla API lisanslama modelini hazırlar ve destekler.

 • Lisans Yönetimi: Tek bir yönetim sistemi ile çoklu lisanslama modelini hazırlayabilirsiniz.
 • Sıra-dışı Lisanslama: Kullanılmaya hazır çok geniş bir lisanslama modelini seçebilirsiniz.
 • Çoklu Lisanslama Türleri: Kurum-içi lisanslamadan bulut tabanlı lisanslamaya kadar pazarda mevcut en geniş lisanslama modelleri hemen kullanımınıza hazırdır.
 • Yazılım Değerlendirmesi: Uzaktan kullanıcılar da dahil olmak üzere bağımsız ve ağ kurulumları için müşterilerinize yazılım değerlendirmesi ile ilgili raporları sunabilirsiniz.
 • Back-Office Entegrasyonu: Verileri doğrudan ERP ve  CRM sistemlerinize aktarabilirsiniz.

  Bir defa koruyun, defalarca kullanın

  Ek geliştirme çabası olmaksızın yeni ürünler tanımlamak için yazılım koruma işlemini, yazılım geliştirme sürecinden ayırın.  

  Parametre Yapılandırması: Uygulama sırasında uygulamanızın konfigürasyonunu azaltmak için parametrelerinizi lisansın bir parçası olarak tanımlayabilirsiniz

  Tek Kod Oluşturma: Birden fazla özellik tanımlayarak tek bir kod derlemesi ile yeni sürümleri gerçekleştirebilirsiniz.

  Lisans Gerçekleştirme: Dağıtım için gerekli Lisanslama modellerini hiç zaman harcamadan oluşturabilirsiniz.

   

  Esnek İş Modelleri

  Fiyatlandırma Planları: Ek bir geliştirme çabası olmaksızın yeni ödeme planlarını keşfetmek için fiyatlama politikalarınızı gerçek yazılımınızdan ayırın.

  Müşteri Değeri: Fiyatlandırma modelleri ile gerçek müşteri değeri arasında ilişki kurulması için kullanıma dayalı bulut lisanslarını dağıtın.

  Tekrarlayan Ödemeler: Otomatik faturalandırmayı sağlamak için özellik başına kullanım verileri toplayın.

  Gelir Akışı: Ek gelir akışları yaratmak için yeni satış fırsatlarından yararlanın.

  Güvenli Lisanslama: RMS lisanslarını güvence altına almak için 128-bit AES şifreleme veya RSA-2048 imzalama yöntemlerini seçebilirsiniz.

  Güvenilir Servis Kalitesi

  Lisanslı uygulamalar ve kullanıcılar için hizmetlerin sürekli kullanımını ve kesintiye uğramamasını sağlayın.

  Gerçek Zamanlı Kontrol: Lisanslandırmayı kontrol edin, kullanımı izleyin ve lisansları çevrimiçi veya şirket içi olarak güncelleyin.    

  Ödemesiz Dönem Lisaslama ™: Ağ bağlantısının kesilmesi durumunda uygulamanıza kesintisiz kullanıcı erişiminin sağlanması.     

  Yedekli Lisanslama Sunucusu: Kurum müşterileri için destek ve yüksek kullanılabilirlik sunun.     

  Platform Uyumluluğu: Tüm platformlarda tutarlı bir lisans sağlamak için tüm önemli işletim sistemlerini ve derleyicileri destekler.

  Çok Yönlü Güvenlik Mekanizmaları

  Yazılım lisanslarınızın uygulanmasını ve yazılımınızın tam olarak korunmasını sağlamak için bir çok güvenlik metodunu seçebilirsiniz.

  • Lisans Zorlama: Uygulamanızı, kullanıma hazır bir makine parmak izi, donanım anahtarı veya bulut tabanlı bir lisansa bağlayın.
  • Bulut Lisans Güvenliği: Lisansların kopyalanmadığından ve son kullanıcıların erişemeyeceğinden emin olmak için bir bulut tabanlı lisans yöneticisi kullanın.
  • Özel Kilitleme Kodları: Kendi benzersiz kilitleme mekanizmanızı oluşturmak için özel bir kilit kodu tanımlayın.
  • Yazılım Koruması: Windows uygulamaları için ters mühendislik zorlamalarına karşı Sentinel CodeCover’dan yararlanın.

  Sanal Ortamlarda Koruma

  Sanal ortamlarda lisans ihlaline karşı koruyun ve lisans ilkelerini uygulayın.

  • Sanal Makineler: Algılanan sanal makineler için lisans uygulama politikaları uygulayın.
  • Parmak izi Mekanizmaları: Sanallaştırılmış bilgisayarlarda düğüm kilitleri için yüksek bir güvence sağlayın.
  • Kullanım Raporları: Faturalama ve kullanım raporları oluşturmak için kaç lisansın bağımsız ve paralel olarak çalıştığını izleyin.