Sentinel HL

Donanım-Tabanlı Koruma. Yeniden tanımlandı.

Sentinel LDK benzersiz Çapraz Kilitleme teknolojisine sahiptir. Aynı anda tek bir çözümde hem donanım (USB dongle’lar) hem de yazılım tabanlı koruma ve güvenli yazılım lisanslama sunan piyasadaki tek yazılım lisanslama çözümüdür. Sentinel LDK, satıcıların işletme gereksinimlerine göre en uygun yöntemi seçmesine olanak tanıyan çeşitli donanım ve yazılım tabanlı koruma anahtarlarına sahiptir.

Donanım tabanlı yazılım koruma sistemlerinin yararları

 • Yazılım korsanlığına karşı en güçlü korumayı sağlar: Yazılımın doğru çalışması, kurcalamaya karşı korumalı Sentinel HL anahtarının varlığı ve mantığına bağlıdır
 • Sentinel HL anahtarı içinde güvenli bir şekilde saklanan ve korunan lisans koşulları için en güçlü sistemi sunar
 • Taşınabilirliği sağlar ve böylece yazılım Sentinel HL anahtarının bağlı olduğu herhangi bir bilgisayarda kullanılabilir
 • Yazılımı etkinleştirmek için bir İnternet bağlantısı gerektirmez

Sentinel HL Platformu

Sentinel HL donanım tabanlı koruma platformu, güçlü ürün ve hizmetler portföyümüzün en yeni üyesidir. Yeni Sentinel HL anahtarları, mevcut Sentinel HASP HL, Hardlock ve Sentinel SuperPro uygulamalarıyla geriye doğru uyumluluk sağlamakla birlikte yeni ve çağdaş bir tasarımda sunuluyor. Buna ek olarak, yeni nesil yazılım lisanslama çözümümüz – Sentinel LDK ile tam olarak uyum sağlamaktadır.

Sentinel HL birimleri:

 • Geriye dönük uyumluluk – Mevcut Sentinel HASP HL, Hardlock ve Sentinel SuperPro donanımınızla % 100 uyumludur.
 • Artırılmış Güvenlik – Tüm Sentinel HL donanım tabanlı koruma anahtarları, kötü niyetli donanım saldırılarına karşı en üst seviyede güvenliği sağlayan son derece güvenli SmartCard yongasını kullanır.
 • Gelişmiş Özelleştirme – Kendi logonuz ile birimleri kişiselleştirebilirsiniz.
 • Gelecek uyumlu – Benzersiz UpdateOnChip ™ mekanizmamızı kullanarak, sahada konuşlandırılan birimlere gelecekteki işlevsellik ve geliştirmeleri ekleyebilirsiniz.

 

Sentinel HL Modelleri

Sentinel HL anahtar ailesi, mevcut en üst düzey kopyalama ve IP koruması sunar. Çok çeşitli türde ve form faktöründe sunulan Sentinel HL anahtarları, yalnızca fiziksel olarak bağlı olduğunda uygulamanın erişmesine ve yürütülmesine izin vererek yazılımı korur. Sentinel HL anahtarları, temel amaçları güvenlik olan yazılım yayıncıları için idealdir. Korunan uygulamanın USB ve ExpressCard form faktörlerini destekleyen bir cihazda çalıştığı senaryolar için de idealdir.

Birim RAM ROM Max. Özellik Boyutlar (mm)
Sentinel HL
 YOK  YOK  YOK 40.5x16x8
Sentinel HL Pro
112Byte 112Byte 11-39 40.5x16x8
Sentinel HL Max
4KB 2KB 240-2160 40.5x16x8
Sentinel HL MaxMicro
4KB 2KB 240-2160 18×12.2×4.5
Sentinel HL Time
4KB 2KB 240-2160 52x16x8
Sentinel HL Net
4KB 2KB 240-2160 40.5x16x8
Sentinel HL NetTime
4KB 2KB 240-2160 52x16x8
Sentinel HL Drive
4KB – 64GB 2KB 240-2160 52x16x8
Sentinel HL
4KB 2KB 240-2160 74x34x5
Sentinel HL Time
4KB 2KB 240-2160 n/a
Sentinel HL Time
4KB 2KB 240-2160 15.2x8x12.4

 

Thales, bir departmanını yalnızca Sentinel Yazılım Koruma çözümlerinin sürekli geliştirilmesine adamıştır; bu nedenle desteklenen işletim sistemleri ve geliştirme ortamlarının listesi de sürekli gelişmektedir. En yeni teknik özellikler için lütfen Sentinel LDK sayfamızı ziyaret edin.

Özellik ve Yararlar

Sentinel HL’nin sunduğu yararlar:

 • Geliştirmelere Anında Erişim – Thales’in mevcut Sentinel HASP HL, Hardlock veya Sentinel SuperPro uygulamasından tam olarak yararlanmanıza ve yeni güvenlik, esneklik ve veri toplama özellikleri için Sentinel LDK’ya kolayca geçiş yapmanıza olanak tanımaktadır. Üstelik bunları alandaki kilit birimlerini değiştirmeden yapabilirsiniz.
 • SmartCard teknolojisinin gücü – Tüm Sentinel HL donanım tabanlı koruma anahtarları, Diferansiyel Güç Analizi (DPA) ve elektron mikroskopisi gibi kötü niyetli donanım saldırılarına karşı en üst seviyede güvenlik sağlayan bir SmartCard yongası kullanmaktadır.
 • Üstün Performans ve Bellek Yönetimi – Sentinel HL donanım koruma birimleri, yazılım üreticilerinin dahili belleği belirli gereksinimlerine göre verimli bir şekilde yönetmesine ve tahsis etmesine izin verir.
 • Anahtarı ile Uygulamayı Eşsiz bir şekilde Bağlama – Sentinel HL AppOnChip özelliği, simge üzerinde kod bölümlerini çalıştırarak Sentinel HL anahtarı ve uygulama arasında ayrılmaz bir bağ oluşturmayı kolaylaştırmaktadır.
 • Sürücüsüz Konfigürasyon – Sentinel HL sürücüsüz yapılandırması, son kullanıcı makinelerine aygıt sürücüleri yüklemeye olan ihtiyacı ortadan kaldırır.     
 • Güvenli Zamana Dayalı Lisanslama – Sentinel HL sürücüsiz birimler, gerçek zaman saati için dahili batarya olmadan zaman müdahalesini önleyen anahtar belleğinde Sentinel V-Clock ile donatılmıştır.     
 • Fiziksel Boyutlar – 12 farklı özellikten oluşan Sentinel HL ailesi, şirketin en modern form faktör çeşitliliğine sahiptir. Sentinel HL ailesi anahtarlar, Sentinel HASP HL ​​anahtar ailesi ile aynı fiziksel boyutlara sahiptir.