CL

Sentinel Bulut

Sektörün buluttan dağıtılan edilen ilk ve tek yazılım lisanslama ve yetkilendirme yönetimi çözümü

sentinel-cloud

Sentinel Bulut hem yazılım hem de bulut üzerinden verilen hizmetlerin yayıncıları için kapsamlı bir lisanslama ve yetkilendirme yönetimi çözümüdür. Yazılım yayıncılarına çok yönlü ürün katalogları hazırlama, kullanıcı erişimini sağlama ve yetkilendirme, ürün kullanımını ölçme ve ürünleri buluttan anında uyarlama araçları sağlar.

Yazılımlarını ve servislerini Sentinel Bulut ile lisanslayan yazılım yayıncıları şu avantajlardan yararlanabilir:

  • Kullanım verilerini toplama ve peşin ya da kullan-öde fiyatlandırma modellerini uygulama – Yazılım yayıncıları Sentinel Cloud ile doğru kullanım verilerini toplayabilir ve yazılımlarının hangi özelliklerinin en çok veya en az popüler olduğunu bulabilir. Toplanan veriler, stratejik kararlar vermeye ve müşteri ihtiyaçlarına daha iyi uyan ürünler geliştirmeye yardımcı olur. Ek olarak, müşteri kullanım verilerine erişim, yazılım yayıncılarının çeşitli tüketim bazlı fiyatlandırma seçeneklerinin sunumu ile iş modellerini genişletmesine olanak tanır.         
  • Yeni ambalaj oluşturma ve müşterilerin ek özellikleri menüden satın almalarını sağlama – Sentinel Cloud’un Yetki Yönetim Sistemini (EMS) kullanarak, yazılım yayıncıları yazılım özelliklerini paketleyebilir ve çeşitli benzersiz ürün paketleri tanımlayabilir. Aynı şekilde, yazılım yayıncıları müşterilerin alakart özellikleri satın almalarına izin verebilir, böylece yazılımın mutlaka tüm özelliklerinin satın alınması gerekmeyecektir. Bu, daha önce yazılım yayıncılarının geleneksel lisanslama yolları ile fiyatlandırılan ürünlerinin müşterilere satışı için yeni fırsatlar yaratmaktadır.
  • Lisans kullanımı için herhangi bir cihazdan yazılım erişimi yetkilendirilebilmektedir – Sentinel Bulut kullanan yazılım yayıncıları artık lisansları tek bir makineye değil tek bir kullanıcıya bağlamaktadır. Bu, kullanıcılara masaüstleri, dizüstü bilgisayarlar, tabletler, akıllı telefonlar veya diğer cihazlardan gelen yazılımlara erişim yetkisi verme esnekliği sağlar. Aynı zamanda, Sentinel Bulut, yalnızca lisanslı kullanıcıların yazılımı birden fazla cihazdan aynı anda erişebilmesini önlemek için de koruma sağlar.